VIMS - Verified Industrial Maintenance Solutions        Wielofunkcyjny analizator drgań firmy Adash - VIMS - Verified Industrial Maintenance Solutions
artykuł o analizatorze drgań Adash VA5

Wielofunkcyjny analizator drgań firmy Adash

Adash A4500 VA-5 Pro – Produkt Roku 2019

To, co niegdyś oferowały komputery, dziś jest standardem w smartfonie. Wszyscy oczekujmy coraz więcej… Podobnie jest w obszarze analizatorów drgań. W związku z tym jeden z liderów branży – firma Adash, niedawno zaprezentowała najnowsze dziecko – profesjonalny analizator drgań A4500 VA-5 Pro, jednocześnie oferując niespotykanie bogatą funkcjonalność, wykraczającą poza zaawansowane pomiary drgań. Termowizja i ultradźwięki uzupełniają przetwarzanie czterech kanałów pomiarów dynamicznych drgań, zachowując przy tym niewygórowaną cenę urządzenia, prawdopodobnie nieosiągalną dla klasowej konkurencji.

 

Analizator z dużym ekranem dotykowym

Analizator drgań Adash VA-5 Pro wyprzedza standardy, oferując niezwykle poręczny przyrząd, o kontrastowym wyświetlaczu, z możliwością obsługi dotykowej. Spora powierzchnia ekranu sprawia, że analizy widmowe i przebiegi czasowe można wykonać już na obiekcie, dokonując na bieżąco szybkiej oceny stanu technicznego badanej maszyny, a niewielka waga niewątpliwie zachęca do noszenia urządzenia zawsze przy sobie.

Produkt roku 2019

Analizator, wyważarka, ścieżka pomiarowa i wiele innych

Podczas, gdy powszechnie spotykamy politykę cenową, opartą na oferowaniu w niskiej cenie produktu pozbawionego kluczowych cech, a dopiero po doposażeniu o opcjonalne funkcjonalności zyskujemy pełnowartościowy przyrząd i… dwukrotnie wyższą cenę, Adash staje znów w opozycji, dostarczając analizator VA-5 Pro w pełnej opcji funkcjonalnej. Nie dość, że dostępne są wszystkie 4 kanały synchronicznie próbkowane, to od razu do dyspozycji mamy aż 11 modułów funkcjonalnych, wśród których oprócz oczywistych, jak analizator, wyważarka, czy ścieżka pomiarowa, znajdziemy jeszcze „bump test”, czyli test uderzeniowy do wyznaczania częstotliwości rezonansowych, rejestrator do wielogodzinnych nagrań oraz bezsprzecznie warty zainteresowania system FASIT, czyli ekspercki system wspomagania diagnosty.

Naturalnie nasuwa się wątpliwość, czy czeskie pochodzenie i niewygórowana cena to nie prosta droga do niskiej jakości urządzeń? Godne uwagi jest odnotowanie pięciu lat pełnej gwarancji na wszystkie produkty Adash.

Wydaje się, że oprogramowanie współpracujące, do zainstalowania na komputerze PC, to kolejny ważny element wyposażenia każdego diagnosty drganiowego. Z pewnością oprogramowanie diagnostyczne DDS jest doskonalone zaprojektowane do budowania przejrzystej bazy pomiarów i pozwala szybko uzyskać profesjonalny raport o stanie maszyny.

Konkludując analizator Adash VA-5 Pro to nowoczesne urządzenie z długim okresem gwarancji, bogatą funkcjonalnością i niewygórowaną ceną. Na dodatek coś czego nie oferują znane analizatory to kamera termowizyjna, która pozwala na szybkie dodanie do raportu zdjęcia z widokiem rozkładu promieniowania cieplnego maszyny, a także ultradźwięki do wykrywania wycieków.

 

Artykuł dostępny również w wersji papierowej: miesięcznik naukowo-techniczny „Napędy i sterowanie” 4/2020.

 

☰ filtry
error

Pozostań z nami w kontakcie | Let's keep in touch

Facebook
YouTube
LinkedIn
LinkedIn