VIMS - Verified Industrial Maintenance Solutions        Atten2 i VIMS rozpoczyna współpracę - VIMS - Verified Industrial Maintenance Solutions
kontrola jakości oleju

Atten2 i VIMS rozpoczyna współpracę

Atten2 i VIMS rozpoczyna współpracę w zakresie unikalnych czujników jakości oleju i stanu maszyny.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Atten2 – światowym liderem technologii badania jakości oleju i badania zawartości cząstek, pod kątem stanu łożysk, przekładni i elementów hydrauliki siłowej. Jako wyłączny dystrybutor, VIMS będzie wpierał Klientów w zakresie doboru optymalnych rozwiązań.

kontrola jakości oleju

Atten2 wykorzystuje ponad dwudziestoletnie doświadczenie i tysiące zebranych obrazów olejów, w jednym z największych europejskich laboratoriów olejowych, do ciągłego badania jakości oleju i porównywania aktualnego obrazu, z zapisanymi w pamięci czujnika 10 000 różnego rodzaju wzorcami. Pozwala to na precyzyjne określenie aktualnego stanu oleju, ale nie tylko. Obrazowanie przepływającego oleju w czasie rzeczywistym jest jedyną metodą powalającą na uzyskanie porównywalnych wyników z badaniami prowadzonymi w laboratorium, za pomocą mikroskopu, a więc ze sposobem badania oleju, jaki uznaje się za poziom odniesienia. Co to oznacza w praktyce? Zaimplementowana unikalna i opatentowana technologia, wraz z wieloletnim doświadczeniem, pozwala na precyzyjne rozróżnienie pęcherzyków powietrza, wody oraz zawartości cząstek stałych od 4 mikrometrów. Rozróżnienie cząstek odbywa się z podziałem na frakcje, zgodnie z normą ISO 4406 NAS 1638. Oznacza to, że jesteśmy w stanie, na podstawie badania obrazu oleju określić aktualny stan maszyny oraz dokonać predykcji jej czasu pracy oraz potencjalnych awarii. Dodatkowo, jako jedyne czujniki na świecie, Atten2 potrafią rozróżnić kształt cząstek, odpowiadający: ścinaniu, zużyciu zmęczeniowemu i innym, co prowadzi do precyzyjnej diagnozy przyczyn rozwijających się niesprawności. Diagnostyka jakości samego oleju to jedno, ale wyciąganie wniosku o stanie maszyny, na podstawie badania oleju, to ogromnie ważna dziedzina w planie utrzymania ruchu i to w szczególności w obszarze maszyn wolnoobrotowych. Nie chodzi tylko o przekładnie turbin wiatrowych, czy łożyska wolnoobrotowe w kalandrach, w przemyśle oponiarskim, ale dotyczy to całej grupy maszyn w przemyśle papierniczym, jak cylindry Yankiego,  przekładnie planetarne w kołach czerpakowych koparek odkrywkowych, kompresory, napędy przenośników taśmowych,  prasy i cała hydraulika siłowa.  

☰ filtry
error

Pozostań z nami w kontakcie | Let's keep in touch

Facebook
YouTube
LinkedIn
LinkedIn