Kieszonkowy analizator drgań Adash A4404 SAB

Kieszonkowy analizator drgań Adash A4404 SAB

Zaawansowany 4, 8, 12 lub 16 kanałowy kieszonkowy analizator drgań i karta akwizycji DAQ do 196 kHz próbkowania, za mniej niż myślisz.

Adash Kieszonkowy analizator drgań

Spotkałeś się wiele razy z zaawansowanymi kartami akwizycji danych typu DAQ, potrafiącymi dokonać akwizycji sygnałów z 4 do 16 akcelerometrów, mikrofonów, czujników siły i innych źródeł, z wysoką częstotliwością próbkowania i to w sposób synchroniczny. Współpracują one zazwyczaj z kosztownym oprogramowaniem i pozwalają przeprowadzać zaawansowane analizy. Daj się zaskoczyć możliwościami Adash A4404 SAB i zobacz jak zbudować profesjonalne stanowisko badawcze lub analizator drgań, z darmowym, zaawansowanym oprogramowaniem analitycznym, taniej niż sądzisz!

 

Przekształć komputer PC lub laptop w analizator drgań

Każdy z nas dysponuje komputerem PC lub laptopem. Dołączając za pomocą złącza USB kartę akwizycji Adash A4404 SAB, przekształcisz swój sprzęt PC w zaawansowany analizator drgań, hałasu, wyważarkę i wiele innych z darmowym oprogramowaniem Virtual Unit.


 

Poznaj możliwości kieszonkowego analizatora drgań Adash A4404 SAB

Dysponuje on 4 wejściami dynamicznego sygnału napięciowego, z możliwością włączenia i wyłączenia zasilania dla czujników/mikrofonów IEPE (ICP®). Wyłączając zasilanie IEPE (ICP®) podłączysz bezpośrednio sygnały z buforowych wyjść systemów wibrodiagnostycznych, takich jak Bently Nevada, Bruel & Kjaer oraz dowolnych innych. Możesz również podłączyć bezpośrednio sygnał z czujników elektrodynamicznych, tzw. generacyjnych, typu Velomitor®.  Każde wejście dysponuje dodatkowo kanałem sygnału wolnozmiennego DC, do pomiaru temperatury, ciśnienia czy przepływu. Wejście numer 2 umożliwia podłączenie trzech kanałów dynamicznych w jednym kablu i idealnie sprawdzi się w przypadku korzystania z akcelerometru trójosiowego. Wejście TRIG obsługuje kanał TACHO, czyli znacznika fazy dla pomiaru prędkości obrotowej, który możesz wykorzystać podczas wyważania.

Nie sposób przeoczyć, że w SAB zastosowano znakomitej jakości złącza PUSH PULL, amerykańskiej firmy ODU, stosowane powszechnie w przenośnym sprzęcie wibrodiagnostycznym najwyższej klasy i zapewniające niezakłócony odbiór sygnałów z czujników, przy wielokrotnym podłączaniu i rozłączaniu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że cały kieszonkowy analizator drgań SAB zasilany jest ze złącza USB, czyli pozbywamy się konieczności plątaniny kabli i dodatkowego zasilania. Jest to niezmiernie istotne podczas pomiarów wibrodiagnostycznych na obiekcie lub w terenie, gdzie dostęp do zasilania może być utrudniony.

Pojedyncza karta SAB wspiera do 4 kanałów dynamicznych, ale do jednego komputera PC/laptopa możemy podłączyć do 4 modułów SAB i stworzyć 16 kanałowy, synchroniczny system pomiarowy, o częstotliwości próbkowania 64 kHz dla każdego kanału z 24 bitową konwersją AD.

 

Wykorzystaj pełną funkcjonalność profesjonalnego analizatora drgań z Virtual Unit

Korzystając z SAB i darmowego oprogramowania Virtual Unit przekształcasz komputer PC/laptop w zaawansowany, 4 kanałowy analizator drgań, otrzymując od razu do dyspozycji wszystkie, wibrodiagnostyczne moduły funkcjonalne:

 

ANALIZATOR – analizuj wg własnych potrzeb

Widok analizy drgań w darmowym oprogramowaniu Virtual Unit

Wybierz dowolny typ pomiaru (od ogólnej wartości prędkości drgań VRMS, poprzez analizy widmowe i sygnał czasowy, po bardziej zaawansowane analizy orbit, z czujników typu Proximity). Ustaw pomiary dowolnie wg. własnych preferencji: zakres częstotliwości, częstotliwość próbkowania, wielkości mierzone itp. i wykonaj wszystkie predefiniowane pomiary synchronicznie.

 

ŚCIEŻKA POMIAROWA – wykonuj rutynowe pomiary wg harmonogramu

Widok ścieżki pomiarowej w oprogramowaniu Virtual Unit

Ścieżka pomiarowa sprawdza się idealnie przy pomiarach okresowych maszyn w fabryce. Utwórz w prosty, graficzny sposób drzewo ścieżki pomiarowej, w oprogramowaniu analitycznym DDS i wykonuj pomiary regularnie. Transferuj dane pomiarowe do oprogramowania DDS i obserwuj trendy oraz analizuj zebrane dane.

 

ROZBIEG I WYBIEG – analizuj stany przejściowe

Widok modułu robieg wybieg w oprogramowaniu Virtual Unit

Podobnie jak w analizatorze, ustaw dowolne analizy i zbieraj je podczas rozruchu lub wybiegu maszyny. Możesz kontrolować interwał zapisu danych, ustawiając czas między zapisem pomiarów lub zmianę prędkości obrotowej, a nawet obydwa te parametry jednocześnie.

 

REJESTRATOR – zarejestruj wiele godzin sygnału z czujników

Widok rejestratora w oprogramowaniu Virtual Unit

Kolejna funkcjonalność, o wartości nie do przecenienia. Rejestrator zapisuje „surowy” sygnał  z czujników i pozwala na późniejsze, dowolne analizy. Możesz odtwarzać zarejestrowany sygnał wielokrotnie, zwalniać go, przyspieszać i aplikować dowodne pomiary z wybranego okresu.

 

WYWAŻANIE – precyzyjnie wyważaj wirniki w łożyskach własnych

Widok modułu wyważania w oprogramowaniu Virtual Unit

Inżynierowie Adash położyli szczególny nacisk na dopracowanie tego modułu, który na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się: łatwością prowadzenia procesu wyważania, przejrzystością i niezwykłą skutecznością. Bez problemu przeprowadzisz wyważanie wirnika wentylatora, dmuchawy, wrzeciona, zarówno jedno- jak i dwupłaszczyznowe. W każdej chwili możesz cofnąć proces, podać współczynniki dynamiczne wirnika DFA i DFP lub ustalić klasę wyważania zgodnie z normą. Podzielisz masę korekcyjną na kilka łopat i wygenerujesz automatyczny raport z wektorami wyważania sprawnie i szybko.

 

FASIT – ekspercki system automatycznej detekcji uszkodzeń

Widok modułu eksperckiego FASIT w oprogramowaniu Virtual Unit

Niemal 30 lat doświadczenia w pomiarach i analizie drgań, pozwoliło inżynierom Adash opracować skuteczny system automatycznej detekcji podstawowych uszkodzeń maszyn. System FASIT wykona za Ciebie analizę widmową sygnału i podpowie, która z niesprawności jest najbardziej intensywna w Twojej maszynie. Niewyważenie, niewspółosiowość, luzy czy uszkodzenie łożysk, identyfikowane za pomocą kolorowych wskaźników, w sposób natychmiastowy pomagają mniej wprawnym diagnostom dokonywać prawidłowej oceny stanu maszyny.

 

STETOSKOP – posłuchaj łożyska

Widok pomiarów stetoskopem w oprogramowaniu Virtual Unit

W praktyce diagnosty okazuje się, że odsłuch łożyska może być szybszą metodą wykrycia uszkodzenia, niż analiza wibracji. Skorzystaj z modułu odsłuchowego i słuchawek, aby dokonać analiz stanu szczególnie łożysk wolnoobrotowych. Możesz przełączać sygnał z 4 kanałów czujnikowych i dostosowywać głośność do własnych potrzeb.

 

LUBRI – smarowanie pod kontrolą

Widok pomiarów nasmarowania łożysk w oprogramowaniu Virtual Unit

LUBRI to kolejny moduł funkcjonalny powstały na bazie wieloletniego doświadczenia pomiarowców Adash. Oceń poziom nasmarowania łożysk i smaruj je pod kontrolą. LUBRI za pomocą kolorowego wskaźnika pomoże dozować odpowiednią ilość smaru, unikając także przesmarowania.

 

ANALIZY OKTAWOWE – analizuj hałas

Widok pomiarów analiz oktawowych w oprogramowaniu Virtual Unit

Zajmujesz się analizą hałasu? Podłącz mikrofony, zmierz poziom dźwięku i analizuj pełne spektrum częstotliwości w oktawach, tercjach, a także w rozdzielczości 1/12 i 1/24.

 

BUMP TEST – wyznacz rezonanse struktury

Oceń częstotliwości rezonansowe badanych maszyn i struktur. Nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych ustawień. Zwyczajnie ustaw czujnik na maszynie, włącz moduł testu uderzeniowego i pobudź obiekt odpowiednim młotkiem. System pokaże rozkład częstotliwości rezonansowych w kilka sekund.

 

ADS – animacja odkształceń

Widok animacji odkształceń w oprogramowaniu Virtual Unit

Kiedy sam pomiar nie wystarcza – wizualizacja pozwala zobaczyć odkształcenia struktury.  Wizualizacja drgań poprzez animację odkształceń struktury przy niskiej częstotliwości i zwiększonej amplitudzie, aby zobaczyć szczegóły za pomocą ludzkiego oka.

 

Ultradźwięki

Widok modułu ultradźwięków w oprogramowaniu Virtual Unit

Dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha znajdują zastosowanie do detekcji wycieków, wyładowań elektrycznych i bardzo wczesnego wykrywania uszkodzeń łożysk tocznych.

 

Wydaj niewiele i zyskaj unikalną funkcjonalność

Jesteś zaskoczony możliwościami Adash A4404 SAB, z darmowym oprogramowaniem Virtual Unit? A może masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z VIMS, a nasz inżynier diagnosta z przyjemnością opowie o wszystkich szczegółach tego wyjątkowego urządzenia.

 

 

Więcej informacji o kieszonkowym analizatorze drgań Adash A4404 SAB.

 

Opracowanie: VIMS na podstawie materiałów Adash.